20 Ekim 2009 Salı

En Korkunç 33 Korku Filmi

Son derece subjektif bir liste bu. Türle çok alakalı olmayan filmler olabilir aralarda (örneğin Låt den Rätte Komma In isimli İsveç filmi pek korku filmi sayılmaz, ama o kadar ürperticiydi ki, hem de o kadar leziz bir filmdi ki, eksik kalmasına gönlüm razı olmadı), en baba korku filmleri atlanmış da olabilir (1970 öncesi çekilmiş bir sürü kült film örneğin), ama izlediğimde beni pek bir korkutmuş ve etkilemiş filmler şunlar:1. The Shining
2. Låt Den Rätte Komma In (Let the Right One In)
3. [Rec]
4. Misery
5. The Descent
6. El Orfanato (The Orphanage)
7. Batoru Rowaiaru (Battle Royale)
8. Silence of the Lambs
9. Funny Games
10. Cloverfield

6 yorumcuk:

evvah dedi ki...

aralarındaki capon kore karışımı filmlerin diğerlerini rahat döveceğini söyler selam ederim :) hmm ama stephen king's It, childs play, pet sematary küçükken en tırstığım filmlerdi onları ayrıca anmak isterim,
güzel liste olmuş eline sağlık :)

(ayrıca arada bir sevgili blogcuğunuzun derinlerine iniş yapıp bişiler okuyorum onu da belirtiim, pek keyifli şeyler yazmışsınız elinize sağlık ikinizin de)

Çavlan dedi ki...

Aaa daha blogu açmadan yazdığım yazı okunmuş, pek sevindim, çok sağol eyvah :)

so far so good so what dedi ki...

Ne güzel bir listeymiş bu, ben yapsam yapacağım listeyle üç aşağı beş yukarı aynı (tabii benim aklıma gelmezdi bu filmler ama o başka). Ta ekimde yazılmış, bu blogda daha ne saklı cevherler görüceğiz bakalım :)

troublegumm dedi ki...

söylediğiniz gibi son derece subjektif bir liste olmuş. ama evil dead ve texas chainsaw massacre olmazdan olmaz diyorum :) ben olsam ayrıca the thing, alien, blair witch, re-animator gibi klasikleri de eklemeden geçmezdim.

Jejune dedi ki...

orijinal shutter eksik bir tek.

Unknown dedi ki...

Benim en korktuğum film one missed call du (Chakushin ari). Sinemada millet çığlık atmıştı bazı sahnelerde...